Особливості інтер'єру в стилі мінімалізм

04.10.2018

Ніщо так не створює відчуття затишку, як чистий, прибраний будинок. Поки вчені припускають, що люди, які живуть в постійному безладді, мають творчі здібності, дослідження показали, що, насправді, ті, хто живе в метушні, ймовірно, більше підтверджені стресу.

Для тих, хто веде активний спосіб життя і постійно перебувати в русі, щоб підтримувати свій будинок в постійному порядку потрібно багато зусиль, але ми хочемо запропонувати вам хорошу альтернативу: станьте мінімалістом.

Ви здивуєтеся, наскільки сприятливо на ваше психологічне здоров'я впливатиме використання тільки базової меблів і усунення всього зайвого, не кажучи вже про те, що такий інтер'єр виглядає дуже стильно і витончено.


Однак, як і тренд на макіяж без макіяжу, все не так просто, як здається. Якщо ви давно поділяєте таку позицію, але не знаєте, з чого почати роботу над мінімалістичним інтер'єром, наша покрокова інструкція допоможе вам розібратися.

Історія виникнення стилю мінімалізм в інтер'єрі

Термін «мінімалізм» вперше почав використовуватися в середині 60-х років XX століття переважно в контексті скульптур Роберта Морріса та Дональда Джадда. Після цього, поступово мінімалізм став переходити в усі сфери діяльності - від моди і музики до дизайну та архітектури.

Мінімалізм в дизайні дуже популярний напрям. Сьогодні все більше з'являється м'яких і теплих деталей, які строгий і холодний мінімалізм роблять більш «живим». Основними характеристиками мінімалізму є прямі лінії, суцільні поверхні, низькі меблі і нейтральні відтінки. Хоча останнім часом додалися м'які форми, більше квітів і текстур.


Основна ідея дизайну мінімалізму - використання простих і природних форм. Цей принцип є основою східного стилю дизайну, особливо класичного японського дизайну, який став основою мінімалізму. Відомі дизайнери, які були засновниками мінімалізму, були членами арт-групи «Стиль», яка була заснована в 1917 році. Дизайнери, які вважають за краще мінімалізм, відмовляються розділяти квадрати і виступати за візуальне поєднання площин будівлі.


Основні характеристики мінімалістичного дизайну інтер'єру

Мінімалізм в дизайні інтер'єру - просторі кімнати з мінімальною меблями і деталями. Основним елементом цього стилю є увага до форми, кольору і текстурі.

Планування не передбачає поділу на кімнати; меблі, тканини або скляні перегородки грають роль роздільників.


У сучасному мінімалістичному дизайні акцент робиться на гострі геометричні форми і асиметрію. Форма превалює за призначенням. Меблі повинні бути обтічної форми і обтягнуті нейтральною обивкою.

Блискучі поверхні і прямі лінії виглядають приголомшливо в цьому інтер'єрі. Деталі повинні бути виготовлені з нержавіючої сталі або хрому. Кількість аксесуарів повинно бути мінімальним.

Пол повинен бути зроблений з матеріалів, які легко чистити і піклуватися - ламінат, лінолеум або кам'яні плити. Необхідно передбачити достатній простір для зберігання всіх ваших речей (наявність окремого гардероба - найкраще рішення).

Що стосується кольору, то білий колір є основним кольором для цього стилю. Білий повинен формувати основу для стін, підлоги і меблів. В якості альтернативи ви можете вибрати нейтральні кольори, такі як бежевий, сірий, світло-зелений. В основі повинен бути нейтральний колір, а щоб зробити акценти, ви можете використовувати будь-який яскравий колір, але тільки один. Яскраво-червоний колір є традиційним і найпопулярнішим вибором для підсвічування деталей на білому тлі, хоча це питання смаку, і ви можете вибрати будь-який колір, який вам подобається.


Дуже часто люди вішають на стінах картини або якісь великі деталі. Великі вікна, які зазвичай не мають штор.

7 порад, як створити інтер'єр в стилі мінімалізм у себе вдома


Приберіть все з поверхонь!

Озирніться навколо: що ви бачите? Швидше за все, в передпокої у вас на шафах буде купа паперу (в основному банкноти і небажана пошта), ключі від машини, взуття біля вхідних дверей, порожні чашки на столах, сонцезахисні окуляри та інші предмети, які, якимось чином, перекочували з нашої сумки на кухонний стіл. І це лише початок. Обідній стіл - це ще одна поверхню, яка, як правило, є магнітом для всякого мотлоху.


Якщо ви дійсно хочете відтворити мінімалістський дизайн в інтер'єрі, всі відкриті поверхні потрібно очистити від непотрібних речей. Запитайте себе, що можна прибрати, що краще зберігати поза полем зору, а які предмети зовсім не потрібні вам більше; потім організуйте простір відповідно до пріоритету. Після такої реорганізації, варто постійно стежити за тим, щоб зайві речі не з'являлися у вас на полицях, кожні кілька місяців проходитися заново по всіх кімнатах зі свіжим поглядом. Ви побачите, що кожен раз ви знайдете, від чого варто позбутися.


Вибирайте нейтральну основу

При створенні класичного мінімалістичного інтер'єру використовуйте тільки нейтральні кольори. Тут правлять спокійні приглушені відтінки - від айвори до таупа і всі тони між ними. Чому? Інтер'єр в такій колірній гамі виглядає чистим, свіжим і створює атмосферу спокою. Але, тільки тому, що класичний мінімалізм має тенденцію до нейтральних кольорів, це не означає, що він буде м'яким або нудним. Насправді, мінімалізм, в своєму кращому прояві, абсолютно протилежний.

Природно, під мінімалізмом, найчастіше, маються на увазі білі кімнати, але, навіть білий колір, має широке розмаїття відтінків. Знаменитий дизайнер інтер'єру та автор Вілл Тейлор говорить: «Жовті відтінки надають білій фарбі більш теплу і вершкову гаму, а сині відтінки дають більш чіткий вид. Простір з великою кількістю природного світла, ймовірно, буде виглядати тепліше, тому ви можете використовувати більш холодний відтінок білого, щоб збалансувати кімнату. Кімнати, які штучно освітлені світлодіодними або флуоресцентними лампами, будуть виглядати круто, якщо ви оберете відтінок тепліше ».

Якщо ви хочете інтегрувати якийсь колір в мінімалістичний дизайн, вибирайте натуральні природні відтінки, такі, як коричневі відтінки землі, бірюза і зелень.


Віддавайте перевагу якості, а не кількості

Завдання мінімалістичною естетики полягає в тому, що має бути, як можна, менше предметів і деталей, які дійсно використовуються. Це робить процес прийняття рішення більш складним, ніж зазвичай. Вам потрібно ретельно продумати кожну деталь перш, ніж використовувати той чи інший предмет меблів в інтер'єрі. Ваша мета - створити простір, в якому буде комфортно перебувати кожному.

У мінімалізмі ви платите за високу якість і стриманий універсальний дизайн, оскільки мінімалістичний інтер'єр повинен витримати випробування часом і не приїстися погляду. Химерні предмети меблів і трендові елементи декору, від яких ви скоро втомитеся, не підходять для мінімалістського дизайну. Слід віддати перевагу простим формам і рівним лініям.


Вибирайте якісні меблі, яка зможе витримати щоденну експлуатацію і не втратити свій первинний зовнішній вигляд.

Почніть жити за правилом «Одне додав, одне прибрав»

Дивно, скільки людина може накопичити за короткий проміжок часу. Порожні кухонні ящики, шафи і гарнітур з ванної кімнати з того моменту, коли ви вперше заїхали в квартиру, раптово, стали заповнені непотрібними і невикористаними речами, які просто займають місце. Навіть, коли ви цього не бачите, такі предмети захаращують ваш вільний простір і займають цінне місце у вашому домі. Прийшов час очистити всі ящики від сміття.


Щоб ця проблема взагалі вас не турбувала, ми рекомендуємо застосовувати на практиці правило Коллін Мадсен «одне додав, друге прибрав». Суть правила можна пояснити так: якщо ви купуєте який-небудь новий предмет для вашого будинку, то замість нього, потрібно позбутися від будь-якого іншого рівноцінного, вже не потрібного предмета. Редактор 365 Less Things проповідує цю просту філософію життя. «Новий елемент не обов'язково повинен бути 100% заміною старому, однак, він повинен бути, як мінімум, такого ж розміру або бути більш функціональним», - говорить вона.

Використовувати різні текстури в схожих тонах

Мінімалістичний дизайн інтер'єру в нейтральних тонах може бути трохи одноманітним і непоказним, але існує один ідеальний трюк, який здатний виправити це: текстура. Додайте цікавих фактур: велику рогожку використовуйте для оббивки дивана, жакардові тканини з фактурним малюнком - для подушок, велюр ідеально впишеться в інтер'єр як декор вікон, а ще більшого затишку додасть килим з овчини.

Ви можете знайти широкий асортимент меблевих та інтер'єрних тканин у нас в онлайн-каталозі.

У той час, як мінімалізм припускає стриманість у всьому, ви можете не стримувати свій політ фантазій в міксуванні різних фактур і текстур: хромовані деталі, декоративний камінь, м'які велюрові штори, килими з вовни - все це відмінно працює до тих пір, поки ви дотримуєтеся одну колірну гаму.


Стокгольмський незалежний арт-директор і фотограф Сара Медіна говорить наступне: «Якщо ви змішуєте занадто багато текстур, матеріалів і поверхонь всіх різних кольорів, результат, безсумнівно, буде викликати головний біль. Але, якщо у вас є біла база і ви виберете схожі бежеві, блакитні та коричневі тони або будь-які інші відтінки, які ви можете зустріти в природі, то це буде чудово працювати. »

Інвестуйте в стильні шафи

Навіть після того, як ви викинули всі непотрібні речі, ввели правило «одне замість іншого» і розставили якісні меблі, у вас все ще залишаться якісь предмети. Ось для них і треба продумати стильне сховище. Привабливі шафи дозволяють хаосу жити всередині, при цьому виглядаючи шикарно зовні.


Це гарне рішення для тих, хто любить мінімалістський зовнішній вигляд, але є істинним максималістом всередині. Вам не потрібно повністю відмовлятися від свого колекційного минулого, але накопичувальне мислення треба викорінювати.

Простіше - значить краще

Тепер, коли ви ознайомилися з усіма основними постулатами мінімалізму в дизайні інтер'єру, ми хочемо закріпити основне правило даного стилю: простота у всьому. Відкиньте все зайве, додайте необхідні предмети і дотримуйтесь підхід «менше - значить краще».


Не вибирайте складні, гіллясті форми, хитромудрі елементи декору, яскраві кольори, не піддавайтеся на швидкоплинні тренди, які не захаращуйте простір не потрібними речами.

Проте, не думайте, що ваш новий декор повинен бути нудним. Як ви, можете бачити з нашої вибірки зображень, мінімалістичний дизайн інтер'єру може бути красивим, теплим, насиченим і привабливим.

Мінімалізм популярний тому, що інтер'єр в цьому стилі дуже легкий і вільний. Мінімалізм - це спосіб життя, який відрізняється прагненням до скоєного порядку і організації. Мінімалізм особливо популярний серед бізнесменів і творчих людей, які цінують поєднання простоти, вишуканості, краси і практичності. Мінімалізм дозволяє виражати себе без використання будь-яких кричущих аксесуарів або незвичайних меблів. Якщо вам подобається простота і строгість дизайну, мінімалізм - це те, що вам потрібно!





Наші новини

30.08.2018
Casual інтер'єр - це елегантність, простір і яскраві кольори, свобода вираження та відсутність строгих правил в органі...
06.09.2018
Ми продовжуємо знайомити Вас з характерними особливостями найпопулярніших стилів ін...
07.09.2018
...
13.09.2018
У даній статті ми постаралися розкрити всі особливості і характерні риси такого стилю...
27.09.2018
Ви дивіться з завмиранням серця на фото шикарних лофт-квартир і хочете відтворити цей стиль ...
11.10.2018
Велюр - один з найпопулярніших типів меблевої тканини. Ми розповімо вам всі секрети по р...
26.10.2018
У даній статті ми дамо практичні поради щодо підбору меблевої тканини, коли є в ...
01.11.2018
Це гід з меблевої тканини створен для того, щоб допомогти вам визначити вірну кількіс...
08.11.2018
Презентуємо новинку - меблеву тканину Velvero....
15.11.2018
Ще одна новинка сезону Fall / Winter 2018-19 вже на складі!...
07.02.2019
Якщо ви любите моду і дизайн інтер'єру, то ця стаття створена для вас! ...