Види наповнювачів для диванів

21.06.2019

Не залежно від того, чи є ви покупцем або дизайнером, або, можливо, виробником диванів і крісел, вам буде корисна ця стаття. У сьогоднішній статті ми розповімо вам про різницю між хорошими і кращими матеріалами для наповнення меблів. Після цієї статті ви точно будете знати, який наповнювач вибрати при покупці нових меблів або, як забезпечити потрібний рівень комфорту вашим клієнтам, і обгрунтувати правильність вибору.


Давайте почнемо з того, що поглянемо на подушку в розрізі з наповнювачем з пінополіуретану (ППУ або меблевий поролон). Ми підготували для вас спеціальну інфографіку, яка об'єднала в собі можливі варіанти наповнювачів, починаючи від більш жорсткої конструкції сидіння, закінчуючи більш м'якою.


Після того, як ви ознайомилися з нашою інфографікою, давайте приділимо пару хвилин, щоб розібратися, що таке пінополіуретан і як він виробляється. Піна є побічним продуктом при переробці сирої нафти. Вона складається з двох основних хімічних компонентів: поліолів і ізоціанатів. Коли ці дві речовини змішують разом і випікають в спеціальних камерах, вони піднімаються, немов буханець хліба, і утворюють речовину, яку ми знаємо як ППУ.


ППУ має дві основні властивості, які важливо враховувати, при виборі якісного матеріалу: щільність і жорсткість. Ви можете вибрати оптимальні показники, конкретно під вашу модель дивана і специфікації, щоб отримати бажану ступінь м'якості і комфорту. Вониможуть бути адаптовані до ваших точним вимогам, щоб отримати рівень комфорту, який підходить саме вам.

Давайте докладніше розглянемо, що означають ці показники.

Щільність ППУ - це конкретний вимір того, яку вагу може витримати піна на 1 кубічний метр. Цей показник говорить про щільність меблевого поролону. Чим вище значення, тим довше вам прослужить диван. Перед покупкою дивана або матраца обов'язково дізнайтеся рівень щільності ППУ - сидіння з показником від 28-30 кг / куб.м забезпечить не тільки зручність, але і довговічність м'яких елементів меблів. У спинки щільність повинна бути не нижче 22-25 кг / куб.м, а підлокітників - 20-22 кг / куб.м.

Однак, це не єдиний фактор, який впливає на довговічність і комфорт меблів.

ILD або IFD - це показник вимірювання жорсткості, який говорить про те, наскільки жорсткою або м'якою є поліуретанова піна. Чим вище показник, тим міцніше матеріал. Він також відображає, яку вагу витримає поролон перш, ніж він почне деформуватися.


Коли ви купуєте недорогий диван, за 5-10 тисяч грн або близько того, навіть, якщо він зовні приголомшливо виглядає, як правило, для наповнення буде використовуватися ППУ низької щільності, оскільки це здешевлює собівартість виробу. Не маючи належних знань і можливості заглянути всередину, покупець вибирає тільки за зовнішніми характеристиками меблі, а потім обурюється, чому диван швидко став непридатним.

Щоб уникнути такої неприємної ситуації, варто завжди запитувати сертифікати якості матеріалів, які використовуються для виготовлення ваших меблів. Вони повинні бути не менше встановлених норм.

У зв'язку з тим, що останнім часом стає все більш значущою тема екології, ми не можемо залишити поза увагою тему безпеки для навколишнього світу і здоров'я такого матеріалу.

На Заході цей тренд давно увійшов вже в маси, у нас поки еко-мода не отримала такого поширення, але, вже зараз, ми бачимо всі передумови до того, що найближчі пару років для споживачів і виробників України екологічність продукту теж стане важливим фактором при виборі . Тому ми хочемо вам розповісти про можливі альтернативи вже сьогодні.

Безсумнівно, перероблені нафтопродукти - це не найкращий вибір для здоров'я людини. Тому, ми зобов'язуємось, звернути увагу, що сьогодні на ринку є можливість вибору ППУ, виготовленої з поліолів на основі сої. Такий поролон матиме меньшу екологічну шкоду, в порівнянні з піною з поліолів на основі нафти.

До плюсів ППУ можна віднести відносно недорогу вартість, високу еластичність, комфортну посадку і хорошу пружність.

Латекс

А що на рахунок латексу?

Наповнювач для меблів з 100% натурального латексу з пружинної серцевиною, загорнутої в суміш пуху і пера в процентному співвідношенні 50:50 - кращий з всіляких варіантів, який використовують для виробництва високоякісної і елітних меблів, оскільки цей матеріал володіє високою пружністю, моментально відновлює первинну форму , нетоксичний, гіпоалергенний і має довгий термін служби.


Тим не менш, є кілька застережень на рахунок латексу.

Для початку, давайте розберемося, що це?

  1. У деяких людей алергія на латекс.
  2. Латекс - важкий матеріал, відповідно і готовий виріб буде важче, ніж з будь-яким іншим наповнювачем. Це важливо враховувати, якщо меблі вибирає літня людина, можливо, для нього складе чималої праці пересунути таке крісло. До того ж, витрати на перевезення меблів будуть значно вище, за рахунок ваги виробів.
  3. Латекс не є високоеластичним матеріалом, тому використовується для меблів, у якій немає вигинів. У той час, як ППУ легко гнеться і приймає будь-яку необхідну форму, використовувати латекс для дизайнерських меблів не завжди є можливим.
  4. Латекс досить жорсткий матеріал, тому рекомендуємо його використовувати в якості серцевини, яку слід обернути більш м'яким матеріалом, таким, як пух або суміш пера і пуху.

Які ще існують варіанти наповнення подушок?

Пух та перо


Наприклад, можна зробити диван з наповненням з 100% пуху або поєднання пера і пуху.

Які тут нюанси? Пухові подушки необхідно регулярно збивати, щоб підтримувати їх форму. До того ж, вони повинні бути пошиті, таким чином, щоб пір'я і пух не вилазив назовні. Також, слід врахувати, що таке сидіння буде дуже м'яким, що може бути не комфортним для людей похилого віку. А у деяких може бути алергія на пух або перо.

Тим не менш, є моделі диванів, які виглядають дуже красиво і затишно, завдяки таким обсягами.


Синтепух


Альтернативою натуральному пуху і перу може стати синтепух - це штучний пух, що складається з 100% поліестеру. Вдосконалений пух має ряд переваг, таких, як здатність швидко відновлювати форму і довгий термін служби, підвищену м'якість, пружність. Він не боїться води і не скочується. Найчастіше синтепух використовують для спинок крісел і диванів, а також в якості наповнювача для декоративних подушок.

Холлофайбер


До інших альтернатив, можна віднести холлофайбер. На вигляд він нагадує ворсисті кульки, утворені з поліефірних спіральних волокон. До плюсів холлофайбера можна віднести гіпоалергенність і екологічність, здатність добре тримати форму і швидко відновлюватися, а також високі показники гігієнічності та гігроскопічності. Завдяки цьому, він здатний конкурувати навіть з ППУ.

Синтепон


Одним з найбільш використовуваних наповнювачів для меблів є синтепон. Через свою не високу ціну та доступность він часто використовується для наповнення диванів бюджетного класу. З переваг цього матеріалу можна виділити досить непогану пружність і м'якість, екологічність, гігроскопічність. Однак, у нього є істотний недолік - швидкий знос. При активному використанні, меблі дуже швидко втрачають свій первинний вигляд, утворюючи вм'ятини і западини.

Поролон


Якщо хочете ще дешевше, то вибирайте поролон. Однак, на сьогоднішній день, використовувати поролон в якості наповнювача для меблів - пережиток минулого. Оскільки він найдешевший з усіх перерахованих вище матеріалів, поролон є низькоякісним. Він дуже швидко приходить в непридатність. Такий диван вам прослужить 4-5 років і це при не сильно активному використанні. Єдиний виправданий варіант використання поролону для наповнення меблів - це кушетки або пуфи, які використовуються не часто.

Середній термін служби для різних наповнювачів меблів такий:

  • Латекс - до 20 років;
  • Пух і перо - 10-15 років;
  • ППУ - 5-8 років;
  • Холлофайбер, синтепух - 5-10 років;
  • Поролон - 3-5 років і то, в разі дуже дбайливого до неї ставлення.

Ну а після того, як ви визначитеся з наповнювачем, не забудьте про оббивку. У нашому каталозі ви можете знайти широкий вибір меблевих тканин, відповідних будь-яким потребам і гаманцю.


Сподіваємося, ми були корисні для Вас сьогодні.

Наші новини

25.04.2019
Ваш інтер'єр, в більшості випадків, може стати відмінним місцем, щоб реалізувати свій творчий потенціал і проявити дещи...
13.05.2019
Сьогодні ми з вами поділимося корисними порадами та майстер-класом з пошиття подушки....
23.05.2019
Якщо ви замислюєтеся про придбання нового пуфика, ми дамо вам кілька практичних порад з підбору цього предмета ...
06.06.2019
Сьогодні ми поділимося з вами деякими хитрощами, як декорувати свій інтер'єр, так щоб створи...
13.06.2019
Сьогодні розберемося, як саме працює колір в інтер'єрі? Як колір впливає на думки ...
04.07.2019
Сьогодні ми підготували топ-5 найдорожчих предметів меблів, які були продані будь-ко...
18.07.2019
Ми підготували топ порад, як підібрати меблі для дитячої, які будуть подобатися ва...
25.07.2019
У цій статті ми розповімо вам про відмінності шкіри і тканини з 100% поліестеру для меблів....
01.08.2019
У сьогоднішній статті ми поговоримо саме про те, як впровадити ваш пережитий досвід з подорожей в життя....
15.08.2019
Давайте розглянемо найпоширеніші помилки при виборі дивана....