Основні правила експлуатації і догляду за меблями
Очевидно, що від правильного догляду за меблями, багато в чому, залежить її довговічність і функціональність, тому більшість великих виробників дають чіткі вказівки і специфікації по догляду і експлуатації виробів із зазначенням допустимих порогів температури, вологості, освітленості та інші показники, що визначають експлуатаційні характеристики виробів.
Давайте ж разом розберемося, як правильно доглядати за вашими меблями, щоб вони прослужили довгі роки і зберігали свій первинний зовнішній вигляд.
Меблі з натуральних матеріалів
На сьогоднішній день, ситуація така, що практично всі меблі з дерева, ДСП, МДФ, фанери і т.д. вкрай чутливы до підвищеної вологості приміщення, оскільки, як правило, багатошарове лако-барвисте покриття або ламінування поверхні не завжди в змозі забезпечити стовідсотковий захист виробів від впливу вологи, внаслідок можливих порушень цілісності захисного шару при транспортуванні або експлуатації. Винятком є суцільнолиті або комбіновані столи і стільці зі скла, пластику і хромованого металу, інертні до вологи і мають досить широкий діапазон прийнятних до експлуатації температур.
Лаковані поверхні з дерева або шпонированного ДСП і МДФ слід очищати за допомогою вологої м'якої тканини або спеціальними нетоксичними очисниками з наступним поліруванням меблевої поліролью, призначеної для цих цілей. Як для лакованих (забарвлених), так і ламінованих поверхонь - неприпустимо використання абразивів і жорстких щіток (губок, тканин), здатних порушити цілісність покриття.
Ламінована поверхня меблів очищається від грязьових і жирових нашарувань нейтральними миючими засобами або спеціальними полиролями з використанням м'яких тканин (фланель, оксамит, замша, сукно). Після чого, варто протерти поверхню меблевої поліролью, що не має токсичних або шкідливих для здоров'я складових. Пил краще прибирати за допомогою м'яких щіток насадок на пилосос або вручну м'якими губками і вологими тканинами.
Догляд за плетеними меблями
Для збільшення терміну служби і забезпечення гарного зовнішнього вигляду плетених виробів і меблів з ротанга варто пам'ятати, що: плетені меблі щорічно натирають меблевим воском, пил з плетених столів, стільців, шаф, крісел і т.д. видаляється за допомогою пилососа або м'якою зволоженою (для лакованій поверхні - сухий) фланеллю, замшею, оксамитом або сукном; бруд з плетених меблів добре очищається з використанням відпрацьованого пакета чайної заварки, загорнутого в тонку тканину.
Догляд за м'якими меблями
Основа чищення меблевої тканини: кругові рухи губки від контуру до центру. Вологі плями, як можна швидше, слід підсушити гарячим повітрям фена, так як для більшості оббивних тканин рекомендована виключно суха чистка. Абразивні, грубі кошти, хімічні розчини і рідини з високою концентрацією спирту, кислоти або лугу - настійно не рекомендуються для чищення оббивки, так як вони легко можуть пошкодити поверхню і порушити прокраску малюнка.
У разі оббивки меблів натуральною шкірою, слід пам'ятати, що шкіра чутлива до розчинників, мильній воді і будь-яких хімічних розчинів. Також шкіра не виносить високих температур і прямих сонячних променів. Тому м'які меблі зі шкіряною оббивкою розміщують подалі від нагрівальних приладів і вікон.
Ну і наостанок, ми вирішили поділитися з вами порадами з видалення плям з меблевої тканини. Зберігайте в замітки і користуйтеся на здоров'я.
12 лайфхаків, як видалити пляму з оббивки
- Кава: замити пляма м'яким милом і промокнути
- Кров: Видалити пляма холодною водою
- Шоколад: Зчистите висохле пляму і замийте теплою водою з м'яким милом. Промокнути.
- Джем: Нанести розчин м'якого мила з оцтом. Промокнути, промити чистою водою і видалити надлишок вологи.
- Фруктовий сік: Нанести розчин з суміші нашатирного спирту й оцту, висушити.
- Жувальна гумка: Покрити жувальну гумку кубиками льоду і соскребите тупим предметом. Нанести етиловий спирт на тканину і висушити поплескуванням.
- Червоне вино: Негайно промокнути рідина. Потім посипати волога пляма сіллю.
- Біле вино: Промити розчином етилового спирту і води і просушити. Знову промити розчином м'якого мила з водою, висушити.
- Безалкогольні напої: Промити теплою водою і просушити.
- Губна помада: Швидко замити 10% спиртовим розчином, просушити. Промити чистою водою і знову просушити.
- Кулькова ручка: Швидко замити 10% спиртовим розчином. Промокнути, промочити чистою водою і видалити надлишок вологи.
- Віск свічки: Сухий віск свічки слід роздрібнити, зішкребти і зібрати пилососом. Накрити пляму вологопоглинаючі папером і пропрасувати.
Сподіваємося, ця стаття буде корисна вам. Покажіть її обов'язково своїм продавцям-консультантам в салонах і своїм клієнтам. Ми хочемо, щоб ваші меблі служила довгі роки і зберігала свій привабливий зовнішній вигляд.