Скандинавський стиль в інтер'єрі

06.09.2018

Ми продовжуємо знайомити Вас з характерними особливостями найпопулярніших стилів інтер'єру. Сьогодні до нас в фокус потрапив наймодніший європейський дизайн інтер'єру - так званий, скандинавський стиль.

Максимум стилю з мінімальною кількістю акцентів - ось, що таке скандинавський дизайн інтер'єру.


Простота і функціональність є основними принципами, які сформували цей стиль дизайну Північної Європи в середині століття, в результаті чого простір наповнився світлом, легкістю, безтурботністю і почуттям єдності з природою.

Основними тенденціями в інтер'єрах Швеції, Норвегії, Данії та Фінляндії є природні елементи, нейтральна колірна палітра, прості лінії і функціональність кожного предмета декору.

Завдяки простому шику без зайвої суєти, скандинавський дизайн завоював шанувальників по всьому світу.

Історія скандинавського дизайну інтер'єру

Скандинавський декор і скандинавська меблі підірвали світ дизайну після популярної виставки в Мілані 1947 року Трієнале ді Мілано. Меблі, вироби зі скла і предмети домашнього декору з написом «Nordic design» стали сенсацією на шоу і незабаром набули популярності в усьому світі.

Скориставшись цією новою популярністю, виставка Design in Scandinavia була проведена в США і Канаді з 1954 по 1957 рік, зробивши скандинавські проекти відомими і на іншому континенті. В результаті чого, шанувальників скандинавських ідей дизайну стало ще більше.

Цікаво те, як різко відрізнялися меблі і декор в скандинавському стилі від тенденцій дизайну в решті Європи, де в основному воліли дорогий і помпезний декор, що відображає розкішний спосіб життя аристократії і королівської сім'ї. У той час, як домашній інтер'єр північних людей, створив інший вектор розвитку дизайну, вважаючи за краще функціональність надмірностей.


Сам стиль був сформований переважно в середині минулого століття. Довгі суворі зими, з невеликою кількістю денного світла змушували людей знаходиться в приміщенні протягом багатьох місяців. Крім того, більшість людей жили в маленьких будинках, що пояснює мінімалізм скандинавського стилю. Тому було вкрай важливо, щоб в будинках панувала затишна і легка атмосфера, а кожен об'єкт в ньому відображав якомога більше світла. Результатом чого став стиль, який майстерно поєднав красу з практичністю. Ці основні риси збереглися і в сучасному скандинавському стилі.


Популярність скандинавського дизайну ослабла в 1980-х роках. Однак, в наступні десятиліття, коли стиль стали використовувати в нових інтерпретаціях, скандинавський інтер'єр повернув свої позиції.

Характерні риси скандинавського стилю в інтер'єрі

«Краще менше, ніж більше», - писав поет Роберт Браунінг в XIX столітті. Він мимоволі охарактеризував саму суть стилю декору будинку, які склалися в скандинавському регіоні майже через сто років. Найточніше визначення скандинавського декору - мінімалізм.

Основними особливостями інтер'єру Північної Європи стали:

1. Прості лінії

Простота - це мантра сучасного скандинавського дизайну. Ключовим принципом скандинавської архітектури є поєднання функціональності з естетикою.


На сьогоднішній день, існує величезний асортимент скандинавської меблів в різних цінових діапазонах. Кращим прикладом скандинавського мінімалізму є популярне крісло Arne Jacobsen 7, яке повсюдно використовується в їдальнях, на кухнях і в офісах по всьому світу. Дивно міцне крісло стало головним елементом сучасної архітектури середини минулого століття. Привабливий дизайн «поза часом», в поєднанні з компактністю, візуально займає мало місця, що робить його незамінним для маленьких житлових або робочих приміщень.


2. Багато світла

Постійні сутінки тривалої зими змушують використовувати багато світла в скандинавському будинку і декорі. Природне світло посилюється будь-якими засобами. Вікна в скандинавської вітальні завжди максимально відкриті.

Штори в оформленні вікон, якщо вони взагалі використовуються, переважно вибирають з прозорих матеріалів і світлих тонів.

Ще один важливий елемент скандинавського декору - дзеркала, які використовуються, щоб візуально розширити простір і відобразити якомога більше світла.

Для скандинавського стилю в інтер'єрі використовують тільки світлі і нейтральні відтінки, які теж допомагають відбивати світло.

У концепції скандинавського стилю, джерела штучного світла переважно використовувати ті, які мають прості лінії і форми. Також, широко використовуються свічки, які пом'якшують скандинавський інтер'єр своїм мерехтливим полум'ям.


3. Нейтральна колірна палітра

Безтурботні, приглушені нейтральні тони в поєднанні з білою основою - головна колірна тенденція скандинавського дизайну. Такі спокійні кольори допомагають зробити вдома яскравими і просторими навіть в похмурий день. Білі стіни, оздоблення, шафи і стільниці візуально роблять кімнати скандинавських будинків набагато більше, ніж вони є насправді.

Однак, перевагу світлих відтінків не означає, що скандинавський дизайн позбавлений яскравих акцентів і настрою. Невеликі елементи декору, такі як посуд, килими, подушки і предмети інтер'єру, дозволено використовувати яскравих тонів, завдяки чому, простір наповнюється життям і характером.


4. Натуральні матеріали в декорі

Приголомшлива природа Північної Європи відбивається і в декорі інтер'єрів будинків. Тому використання натурального дерева є основною тенденцією скандинавських інтер'єрів. Деревина використовується не тільки в меблях і гарнітурі, але і на підлозі.

Сосна, бук і ясен, найчастіше, використовуються скандинавськими архітекторами. Переважно зберігають природний колір дерева. Також, широко використовуються рослини в горщиках як декор, щоб відтворити природну красу в будинку.


5. Легкий текстиль

Скандинавський інтер'єр не слід візуально обважнювати великою кількістю щільної тканини. Текстильний декор мінімально використовується в інтер'єрі, натхненний скандинавським регіоном, але максимально відображає його суть.

Наприклад, можна використовувати яскравий килим, який буде окреслювати простір для відпочинку; пару подушок з цікавим візерунком або в смужку можна накидати на улюблений диван; покласти теплий в'язаний плед на крісла біля каміна; для оформлення вікна вибрати прозорі штори; і, можливо, розкласти візерункові серветки і рушники на обідньому столі. Переважно використовувати натуральні тканини, такі як бавовна, шерсть і білизна.


Для оббивки меблів використовуйте однотонні тканини світлих відтінків, такі як білий, бежевий, слонова кістка, айворі, світло-сірий. Подивитися весь асортимент меблевих тканин можна тут.

Скандинави ні що так не люблять, як приймати родину і друзів на обід. Диван кухонний стіл грає важливу роль в скандинавської меблів і, в більшості будинків, є центровим елементом, де збираються всі члени родини.

Така філософія облаштування житла втілює в життя датську мрію про «hygge», що, по суті, означає жити хорошим життям в оточенні улюблених людей.


А оскільки скандинавський стиль інтер'єру, в цілому, мінімалістичний, більшість може втілити його в своєму будинку без шкоди сімейному бюджету.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що використовуючи всі перераховані вище прийоми декору і дизайну, можна досягти того самого скандинавського ідеалу - «lagom» (шведське слово, що означає правильну кількість - не надто мало, не дуже багато). Інтер'єри в скандинавському стилі - прості, незахаращених і функціональні, але, в той же час, теплі і затишні.

До того, щоб освіжити такий інтер'єр, досить просто замінити кілька елементів декору.

Вдосконалюйте свої будинки разом з Еден!






Наші новини

02.08.2018
У цій статті ми розглянемо технологію виробництва екошкіри, а також її основні переваги та недоліки....
09.08.2018
Щоб підібрати потрібний колір дивана, дотримуйтесь наших порад і ви не помилитеся з вибором....
14.08.2018
У цій статті ми пропонуємо вам пару варіантів питань, треба якими варто задуматися пе...
23.08.2018
У цій статті ми хотім дати дати уявлення про те, що таке стиль модерн, його основні особл...
30.08.2018
Casual інтер'єр - це елегантність, простір і яскраві кольори, свобода вираження та відсутність строгих правил в ...
07.09.2018
...
13.09.2018
У даній статті ми постаралися розкрити всі особливості і характерні риси такого стилю інт...
27.09.2018
Ви дивіться з завмиранням серця на фото шикарних лофт-квартир і хочете відтворити цей с...
04.10.2018
Якщо ви давно хочете, але не знаєте, з чого почати роботу над мінімалістичним інтер'єром, наша стат...
11.10.2018
Велюр - один з найпопулярніших типів меблевої тканини. Ми розповімо вам всі секрети по роботі з ним....