Текстильний жаргон: розшифровуємо терміни в меблевих тканинах
У будь-якій сфері діяльності зустрічаються специфічні терміни і вирази, які не завжди зрозумілі новачкові ринку або не залученої людині. Часто такий жаргон має регіональний характер, хоча зустрічаються і загальноприйняті терміни, які використовуються по всьому світу. Щоб ви завжди тримали руку на пульсі і розуміли, про що ведуть діалог ваші партнери, ми пропонуємо ознайомитися з найпоширенішими термінами в сфері меблевих тканин.
Напрямок малюнка в рулоні
Для тканин, які мають візерунок або принт, завжди важливо уточнювати напрямок малюнка в рулоні, щоб точно прорахувати необхідну кількість тканини для розкрою. Зазвичай, поділяють два варіанти напрямку малюнка: уздовж рулону і поперек.
Малюнок вздовж рулону передбачає, що вам необхідно набирати метраж по довжині, паралельно кромці. Поперек рулону - припускає розташування малюнка перпендикулярно кромці.
Рапорт
Термін «раппорт» використовується для вимірювання розмірів одного повторюваного елемента в малюнку. Зазвичай, термін застосовується до тканин з друкованим малюнком або жаккарду з тканим візерунком. Уточнювати розміри рапорту необхідно, коли вам потрібно зрозуміти, як розташувати тканину, щоб малюнок централізувати при розкрої. Великий візерунок, можливо, зажадає замовлення більшого метражу тканини, в той час, як дрібний повторюваний малюнок не вимагає особливого підбору.
Цикли стирання
Цикл стирання - термін, що позначає одиницю вимірювання для стандартного тесту на зносостійкість, що використовується у виробництві меблевих тканин. Цей тест має суворі правила проведення, тому всі результати стандартизовані. Існують два види тестування по методу Візенбека і методу Мартиндейла. Суть тесту полягає в тому, що зразок тканини кладуть в спеціальний пристрій і, використовуючи шерсть або наждачний папір, починається тертя. Фактично, кількість циклів сигналізує, про те, скільки разів ви зможете сісти на одне і те ж місце, перш ніж тканина почне деформуватися. Як правило, достатньо 15 000 циклів для тканин, які будуть експлуатуватися в домашніх умовах.
Фінішінг
Фінішінг - це термін, який використовується для опису будь-якої обробки, яка змінює або характеристики, або естетику тканини після її виробництва. Обробка може включати хімічні просочення для підвищення вогнестійкості тканини, стійкості до утворення цвілі, зниження чутливості до УФ-променів, отримання антибактеріальних властивостей і т.д. Наприклад, FibreGuard і EverClean Plus - одні з найпопулярніших обробок, що забезпечують легку чистку меблевої тканини. До фінішінгу, який змінює зовнішній вигляд тканини, включає такі процеси, як тиснення або ламінацію. Ламінація забезпечує щільність і пластичність тканини, в той час, як тиснення використовується для створення фактури.
Світлостійкість
Світлостійкість визначається стійкість кольору тканини до ультрафіолетового випромінювання при впливі сонця. Залежно від типу волокна, ультрафіолетове випромінювання в тій чи іншій мірі пошкоджує волокно тканини або вигорає колір. Тканини, які підходять для вуличних меблів, - це ті, які виготовлені з синтетичних волокон, таких як поліестер або етилен. Поліпропілен, хоча і є синтетичним матеріалом, має погану стійкість до ультрафіолетового випромінювання і стоншується після тривалого впливу. Натуральні волокна, такі як бавовна, мають дуже низьку світлостійкість, тому їх не рекомендують використовувати для вуличних меблів.
Як правило, тканини, які вважаються outdoor, повинні мати показник не менше 2000 світлових годин, в той час, як оббивка для меблів, яка знаходиться в приміщенні може становити 500 світлових годин.
Щільність тканини
Щільність тканини - це стандартна одиниця вимірювання ваги тканини. Зазвичай, щільність вимірюється в грамах на квадратний метр (г /м2) або в унціях на квадратний ярд (osy). Різні виробники можуть використовувати одне або обидва вимірювання. Щільність тканини є одним з ключових властивостей при визначенні якості тканини. Тканини з невеликою щільністю, зазвичай, краще піддаються драпіровці і володіють більшою еластичністю, ніж тканини з великою вагою. Аналогічно, тканини з високою щільністю, зазвичай, мають більш високі показники зносостійкості і міцності. Щільність є одним з визначальних чинників при виборі підходящої меблевої тканини для роботи.
Сподіваємося, що ми були для вас корисними. А якщо у вас залишилися питання, то сміливо телефонуйте або пишіть, наші менеджери з радістю вас проконсультують з вибору меблевої тканини.