Характеристики велюру для оббивки меблів

11.10.2018

Велюр, зі своєю плюшевою текстурою і блиском, є дуже гламурної і розкішної меблевої тканиною. Довгий час свого існування, починаючи з Китаю, де вперше оксамит був вироблений ще 4500 років тому, закінчуючи Італією в XIV і XV століттях тільки дуже багаті люди могли собі дозволити велюрові меблі. На щастя, сьогодні велюр, як і раніше, залишається оббивкою преміум класу, але, використання інноваційних технологій, дозволило зробити цю меблеву тканину доступною для будь-якого гаманця.


Чому ж велюр був настільки дорогим, що став показником достатку всіх вельмож, аристократів і королівської влади епохи Відродження? Вся справа в складності виробництва. На відміну від бавовни і шовку, велюр - це не волокно, а, скоріше, спосіб ткацтва. В ті часи, коли ткацтво було ручним ремеслом, весь процес був надзвичайно складним (і, до сих пір, він залишається дуже трудомістким!).

Ворс та його напрямок: секрети велюру

«Ворс» відноситься до волокон, які стирчать з підкладки оббивки. Саме він надає оксамиту характерну м'яку, плюшеву поверхню. «Напрямок ворсу» характеризує те, як лежать ці волокна. Не всі меблеві велюри мають спрямованість, але ті, які все ж її мають, будуть відбивати світло по-різному, в залежності від напрямку ворсу. Це пояснює, чому оксамит може виглядати світліше або темніше, коли ви проводите по ньому рукою, змінюючи напрямок ворсу. Саме ця характеристика підкреслює форму меблів і робить її візуально привабливою.


Велюр в якості оббивки для м'яких меблів

Чому ж велюр такий популярний в якості оббивки для м'яких меблів? Безумовно, це заслуга зовнішнього вигляду і тактильних властивостей. М'який і затишний, він відчувається також добре, як і виглядає. Оксамит виділяється з інших меблевих тканин, надаючи глибину і чіткість форм меблів. А якщо говорити про колір, то тут йому немає рівних. Велюр, як жодна інша оббивна тканина, не розкриває інтенсивність і насиченість кольорів. Синій велюр матиме набагато більш глибокий тон, ніж аналогічно пофарбований бавовна або льон.


Якість і довговічність

Щоб визначити якість велюрової оббивки, зверніть увагу на щільність підкладки і ворсу (товщину пряжі і розташування волокон). Зігнувши зразок по діагоналі, ви зможете побачити, наскільки тісно пов'язана тканина. Якщо підкладка проглядається з легкістю і є видимі ряди пальових волокон, така тканина недостатньо якісна. Також, зверніть увагу на задню частину тканини і переконайтеся, що вона тісно пов'язана.

Потім подивіться на показники зносостійкості. Зазвичай, для опису даного показника, використовується тест Мартиндейла. Він вимірюється в кількості циклів тертя перш, ніж меблева тканина почне деформуватися. Більшість велюру для оббивки м'яких меблів отримують високі показники, деякі з них можуть доходити до 100 000 циклів, хоча для виробництва м'яких меблів досить використовувати тканину з показником вище 15 000 циклів.


Проте, навіть дуже міцний меблевий оксамит може бути марким при звичайній експлуатації. Тенденція велюру «стиратися» не є дефектом, тому не дивуйтеся, коли це станеться. Деякі люди навіть думають, що велюр тільки поліпшується з роками і цінують старовинний зовнішній вигляд вже не нових меблів.

Види меблевого велюру

Велюр можна виробляти з натуральних волокон, целюлози, синтетичних матеріалів або з їх комбінацій. Ось деякі з найбільш поширених видів:

  1. Шовковий велюр - один з найрозкішніших типів тканин. Він м'який і гладкий на дотик і настільки блискучий, що створюється враження, що він мокрий. Такий велюр найкраще підходить для меблів, які не буде часто використовуватися або перебувати на сонці.
  2. Лляний велюр має матовий, «сухий» вигляд і відмінно фарбується, що призводить до глибокого насиченого кольору. Лляний оксамит часто має нерівномірний ворс, оскільки лляні нитки мають різну товщину. Такий велюр популярний в більш теплому кліматі, так як він дихає і прохолодний на дотик.
  3. Бавовняний велюр легко розривається, тому його часто змішують з іншим волокном, наприклад поліефіром, для підвищення його пружності. Зазвичай, він має матовий фініш, але в разі, якщо він змішаний з віскозою, це додає йому блиск і силу.
  4. Шерстяний велюр міцний і еластичний, але він дуже щільний - це прекрасно взимку, але не так здорово влітку.
  5. Мохеровий велюр, виготовлений з вовни ангорських кіз, надзвичайно міцний, стійкий до забруднень і розривів. Якщо меблі буде часто використовуватися, мохер - золотий стандарт. Такий оксамит дуже товстий і в нього менше блиску.
  6. Велюрові вироби з целюлози, виготовлені з рослин або деревної целюлози, м'які і мають глибокий блиск. Такий матеріал користується популярністю у прихильників ідеології Грінпісу.
  7. Синтетичні велюри, наприклад, виготовлені з високоякісного поліефіру, більш зносостійкі. Вони мають хороші показники цветоустойчивости, але не мають такої ж глибини кольору, як натуральні тканини.

Змішування синтетичних і натуральних волокон - це кращий варіант на сьогоднішній день.


Велюр Cut не є волокном, це скоріше тканину, яка має вирізаний патерн. Цей візерунок може бути будь-якого дизайну: від традиційних квіткових до більш сучасних геометричних елементів.


Підкладка і ворс часто виготовляються з різних волокон. Таким чином, підкладку можна зробити настільки міцною, наскільки це можливо, в той час, як ворс буде мати переваги іншого волокна. Коли ви вибираєте велюр для меблів в салоні, уважно подивіться на склад. Зазвичай спочатку вказується волокно для виготовлення ворсу, а другим - підкладки.

Догляд за велюровими меблями

Є популярна думка, що за меблевим велюром складно доглядати. Навіть, якщо в дійсності це завдає якихось зусиль, то воно того варте.

Найбільше перед покупкою велюрових меблів хвилюються власники домашніх тварин, які впевнені, що оксамит - магніт для вовни. Не можна заперечувати цей факт, але всю шерсть можна легко видалити за допомогою м'якої щітки.


Якщо ви хочете м'які меблі з велюру, але шерсть домашніх тварин є серйозною проблемою, розгляньте тканину в кольорі, який схожий з забарвленням вашої собаки або кішки. Потрібно відзначити, ще один цікавий факт, пов'язаний з домашніми улюбленцями: кішкам набагато важче зачепити кігтями велюрову оббивку, ніж тканину з явним переплетенням, наприклад, бавовну.

Для того, щоб підтримувати велюрові меблі в первісному вигляді, слід дотримуватися кількох простих правил:

  • Регулярно перевертайте подушки, щоб запобігти потертість в одному місці.
  • Максимально набийте подушки, щоб вони були щільні і не утворювали заломів.
  • Чистіть свої меблі за допомогою м'якої щітки або ролика для одягу від шерсті, волосся і пилу хоча б раз на тиждень у напрямку ворсу.
  • Не дозволяйте будь-чому залежуватися на меблях довгий час, так як може залишитися слід.
  • Чи можете вдатися до послуг професійних клінінг служб. Існують компанії, які займаються очищенням оббивки, в тому числі, спеціалізуються на дорогих і примхливих тканинах, таких як оксамит.

Чистка дивана з велюрової оббивкою

Частка будь оббивної тканини пройде успішно в разі, якщо ви будете дотримуватися рекомендацій виробника. Для початку слід дізнатися рекомендовані способи очищення, для цього проконсультуйтеся з продавцем в салоні при покупці меблів. Більшість велюру, особливо з натуральних волокон, рекомендовано чистити спеціальними розчинниками, слід очищати тільки спеціальним розчинником, а розчини, засновані на воді, слід уникати.


Важливо: Перед початком використання, перевірте засіб для чищення в непомітному місці.

Перед очищенням видаліть крихти і шерсть тварин за допомогою спеціальної щітки або пилососа, завжди забирайте в напрямку ворсу.

Після чистки дозвольте м'яких меблів повністю висохнути, перш ніж змінювати подушки або сидіти на ній. В кінці, за допомогою м'якої щітки пройдіться по дивану в напрямку ворсу, щоб повернути первісний зовнішній вигляд меблевої тканини і пом'якшити її.

Якщо ви розлили щось на велюровий дивани, то перший крок - спробувати позбутися від рідини, щоб вона не встигла всмоктатися. Потім промокніть вологу поверхню чистою білою тканиною, починаючи від країв мокрої плями у напрямку до центру, щоб не розмивати кордони. Чи не втирайте і не натискайте - ви просто залом ворс.

Якщо залишилося пляма, ознайомтеся з інструкціями виробника і використовуйте рекомендований тип очищає розчинника.

Якщо ви боїтеся зіпсувати меблі, краще викликати спеціальну клінінгову службу, яка спеціалізується на оксамиті і інших унікальних меблевих тканинах.


Велюр і дизайн

Велюр добре виглядає практично на будь-якому предметі меблів. Якщо ви хочете створити більш формальне або традиційне простір, велюровий диван буде кращим рішенням. Оксамитове крісло привносить розкіш і відмінно контрастує з іншими, більш повсякденними предметами меблів.

У той же час, велюр для сучасних моделей меблів виглядає ще більш стильно і цікаво.

Якщо вас не лякають можливі труднощі в догляді і ви все таки хочете собі меблі з велюровою оббивкою, то переходите в наш каталог і вибирайте відповідні вам тканини.

Вдалих покупок! 





Наші новини

06.09.2018
Ми продовжуємо знайомити Вас з характерними особливостями найпопулярніших стилів інтер'єру...
07.09.2018
...
13.09.2018
У даній статті ми постаралися розкрити всі особливості і характерні риси такого стилю інтер'єру як поп-арт....
27.09.2018
Ви дивіться з завмиранням серця на фото шикарних лофт-квартир і хочете відтворити цей стиль у себе вд...
04.10.2018
Якщо ви давно хочете, але не знаєте, з чого почати роботу над мінімалістичним інтер'єром, наша стаття допоможе вам р...
26.10.2018
У даній статті ми дамо практичні поради щодо підбору меблевої тканини, коли є в будинку тварин...
01.11.2018
Це гід з меблевої тканини створен для того, щоб допомогти вам визначити вірну кількість тканини для оббивки, яка ...
08.11.2018
Презентуємо новинку - меблеву тканину Velvero....
15.11.2018
Ще одна новинка сезону Fall / Winter 2018-19 вже на складі!...
22.11.2018
Ми хочемо розвіяти найпоширеніші міфи та стереотипи про меблеві тканини та догляд ...
07.02.2019
Якщо ви любите моду і дизайн інтер'єру, то ця стаття створена для вас! ...